Yabancı Sanılan 10 Yerli Marka 2022! Beklemediğiniz Markalar..

Bu yazımızda çoğu kişi tarafından yabancı ülkelere ait işletmeler tarafından kurulduğu sanılan aslında ülkemizin yerli şirketleri tarafından kurulan birbirinden şaşırtıcı 10 farklı markayı ele alacağız. Bu yazımızla benzer konuya sahip olan diğer yazımıza yerli sanılan aslında yabancı olan 10 markaya buradaki linkten ulaşabilirsiniz. Şimdi gelin yazımıza geçelim.1.LC WAIKIKI: 1985'de George Amoual tarafından Fransa'da kurulmuştur. 1991 yılında Taha Group adı verilen Türk şirketi tarafından satın alınmıştır. Dünya'da 38 ülkede 833 mağazası ile giyim sektöründe hizmette bulunuyor.

Lcwaikiki

2.Lescon: Giyim üzerine üretim yapan Lescon, 1992 yılında Aydın Erbay tarafından İstanbul'da kurulmuştur. Türkiye'de 60'ın üzerinde mağazası bulunmaktadır. Ayakkabı giyimi üzerine tanınan firma aynı zamanda yerli spor kulüplerimiz için de forma üretiminde yer almaktadır.

Lescon

3.English Home: Turgut Aydın Holding tarafından 2009 yılında kurulan firma, ev dekorasyon ürünleri alanındaki satışları ile 6 ülkede 300'ün üzerinde mağazada hizmet vermektedir.

English Home

4.Dyo: Durmuş Yaşar ve Oğullarının kısaltması olan firma; Türkiye'de 3, Romanya, Rusya ve Mısır'da 1 üretim tesisine sahip. 40 ülkeye ihracat yapan şirket, sektördeki başarıları sonucu Avrupa'nın en iyi 5.boya firması olmaya hak kazanarak markasına değer kattı.

DYO

5.Defacto: İnsanların çoğu tarafından dışarıdan bakıldığında yabancı marka olarak umulan giyim sektöründe hizmet veren Defacto, Türk firmasıdır. Türkiye'de 324, Avrupa'da ise 123 mağazası ile hizmet vermektedir.

Defacto

6.Koton: Kurucu üyeleri Yılmaz Yılmaz ve Gülden Yılmaz tarafından İstanbul'da 1988 yılında kurulmuştur. Giyim firması Türkiye'de 275, Avrupa'da 159 mağazası ile geniş bir pazar alanına hitap etmektedir.

Koton

7.Gratis: Uygun fiyatlara kişisel bakım ürünleri ile popülerleşen Gratis: Demir Sabancı tarafından 2009 yılında  kurulmuştur. Bu firmanın anlamı, "Neredeyse Bedava" sloganını ifade etmektedir. Türkiye'de 500 mağazası bulunuyor. Avrupa'ya da açılma hedefleri olduğunu söylediler.

Gratis

8.Madame Coco: 2011 yılında İstanbul'da ev tekstili ve dekorasyonu üretme amacıyla İlhan Tanacı tarafından kurulmuştur. Türkiye'de 251, Avrupa ülkelerinde ise toplam 18 mağazası ile hizmet vermektedir.

Madame Coco

9.Molfix: Bebek giyimi üzerine sektöründe yaygın olarak bilinen Molfix, Hayat Holding kurucusu Yahya Kiğılı tarafından 1998 yılında İstanbul'da kurulmuştur. Molfix, şu anda 100'den fazla ülkede yaygın olarak kullanılmaktadır.

Molfix

10.Casper: 1995 yılında 3 üniversite mezunu genç tarafından İstanbul merkezli kurulan şirket, Telekomünikasyon cihazları üretmektedir. Sektördeki başarıları ile her geçen gün sahalarını genişletmekte, üretimlerini arttırmaktadırlar.

Casper
2 yorum:

  1. Adsız23.8.22

    Derli toplu içerik, güzel anlatılmış başarılar dilerim.

    YanıtlaSil
  2. Adsız27.9.22

    Oha casper türk markası mı? Vay be

    YanıtlaSilBlogger tarafından desteklenmektedir.