Eski KGB Ajanı Putin Hakkında Birbirinden İlginç 5 Bilgi!

Bugün son zamanlarda dünyanın dikkatinin üzerinde olduğu Rusya'nın devlet başkanı olan Vladimir Putin hakkında dikkat çeken, az bilinen 5 bilgiden bahsedeceğiz. Keyifli okumalar. Öncelikle Putin hakkında bazı meselelere değinelim. Putin; her şeyden önce otoriter bir lider, eski bir KGB ajanı, hukuk eğitimi almış ve dünyayı tehdit edebilen gözü pek bir duruşa sahip olması ile biliniyor. Karanlık tarafı ile de gündemlerden düşmeyen Putin, birçok destekçisi olduğu gibi ona muhalif olan büyük bir kitle de var. Putin'in kendisine muhalif olan bu kesimden memnun olmadığından bu kitlenin çeşitli suikastlerle ortadan kaldırılmaya çalışıldığına dair birçok olay hâlâ konuşulmaya devam ediyor. Gelin şimdi ana konumuz olan Putin hakkında daha da ilginç 5 ayrı bilgiye değinelim.


☑ Eski bir KGB ajanı yani Sovyet zamanında kurulan istihbarat teşkilatında yer almış bir lider olan Putin; gizli servis dosyasında sarhoş, karısını döven ve kadın düşkünü biri olarak tanımlanmıştır.

☑ Putin'in kendi yönetimine karşı muhalif olanları cezalandırarak öldürttüğü birçok olayda kendini göstermiştir. Bunlardan biri eski KGB ajanı olan Rusya yönetimine karşı muhalif Aleksander Valteroviç Litvinenko'dur. İçeceğine radyoaktif madde karıştırıldığı bilinen muhalif istihbaratçının, bu olaydan birkaç hafta sonra öldüğü biliniyor. Bu duruma benzer yaşanan birçok isim de biliniyor. Sır perdeleri aralanmaya çalışılıyor. 

 ☑ Putin hakkında şaşırtan bir diğer bilgiyi bizlere İngiliz finansçı Bill Browder söylemiştir. Browder, Putin'in devletten 200 milyar dolar gibi bir para çaldığını iddia ediyor. Bu durum eğer gerçekse Putin, Dünya'nın en zengin insanları listesinde ilk sıralarda yer alacaktır.

☑ Putin'in nasıl devlet başkanlığına geldiğine dair komplolardan birini ise eski istihbaratçı Alex Litvinenko, açıklıyor. Yanılmıyor olsa ki açıklamalarından kısa bir süre sonra suikaste uğrayarak hayatını kaybediyor. Şimdi gelin o olaya değinelim: Putin, 224 kişinin öldüğü bir terör saldırısından sonra devlet başkanlığına gelmek için bu olayın faillerini bulma sözü veriyor. Bu sözünden sonra devlet başkanlığına geliyor. Bu saldırının garip olan tarafı ki Rus ajanları tarafından Putin'in devlet başkanlığı için ayarlandığı iddiasıdır.

☑ Son olarak Putin hakkındaki bir diğer ilginç bilgi ise: Putin'in ülke yönetimi için istediği yetki olmuştur. Bu yetki, otoriter dediğimiz açıya sahiptir. Putin'in istediği bu yetki ise şuydu: Ülkenin durumunu kritik gördüğü zamanda internete erişimi kesmek olmuştur. Bu yetkiyi kendi elinde bulundurmak istemesi de çok da normal bir istek olmasa gerek.

Sıra dışı bir lider olan Putin hakkında bugün birbirinden farklı, az bilinen konulara değindik. Bir başka karanlık dünyada görüşmek üzere, sağlıkla kalın.

Hiç yorum yok:Blogger tarafından desteklenmektedir.