Google'da İlk Sayfada Çıkmanın Sırları: SEO Uyumlu 13 Strateji ve İpuçları

Dijital pazarlamanın en güçlü temeli olan arama motoru optimizasyonu; İşletmeler, kişisel bloglar ve internet dünyasında varlığını korumak isteyenler için oldukça önemlidir. Arama motoru optimizasyonu sektörde genellikle SEO (Search Engine Optimization) olarak bilinir.

SEO çalışmaları, işletmelerin ve kişilerin dijital pazarlama alanından en iyi şekilde yararlanmalarını sağlar. Doğru SEO adımları ile kişisel web sitelerinin ve işletmelerin internetteki bilinirliği kolaylaşır.

Seo adımları

SEO Çalışmaları Neden Önemli?

Web site sahipleri için en büyük zorluklardan biri, sitelerine devamlı trafik gelmesini sağlamaktır. Doğru arama motoru optimizasyonu adımları, web sitenize ziyaretçi çekmenize yardımcı olur. Web sitelerine ziyaretçi çekmeyi başaran işletmeler, site trafiğini kolaylıkla yönetebilirler.

Bu durum fiziksel bir mağaza işletmek ile aynı şeydir. Eğer mağazanıza müşteri geliyorsa kazanırsınız ama müşteriniz yoksa kazanma şansınız yoktur. Müşterilerin gelmesi için de nasıl fiziksel mağazalarda kampanya ve reklam gibi tanıtım hizmetleri yapılıyorsa web siteleri için de benzeri işlemler SEO çatısı altında yapılmaktadır.

Organik trafik adımları

Başarılı SEO Çalışmaları Bize Ne Sağlar?

İşletmelerin internetteki temel amacı, web sitelerine ziyaretçi çekmektir. Bu şekilde, işletmeler daha fazla gelir elde etmeyi bekleyebilirler. Google aramalarında daha üst sıralarda yer almak isteyen tüm işletmeler, web siteleri için SEO adımlarını siteleri üzerinde uygulamayı tercih etmektedir.

Arama motoru optimizasyonu alanına değer vermeyen işletmeler, hedef kitlelerine ulaşmakta oldukça zorlanır ve dijital alanda yer edinmeleri güçleşir. SEO çalışmaları, Google ve türevleri arama motorlarında sitenize olan organik trafiği artırarak dijital alandaki pazarınızdan olumlu geri dönüşler almanızı sağlar. Arama motoru optimizasyonu yöntemleri, dijital pazarlamada tasarruf sağladığı için işletmeler tarafından tercih edilmektedir.

Site trafiği arttırma yolları

Organik Trafik Artırma Yöntemleri

Kaliteli içerik oluşturmak, SEO için en önemli adımlardan biridir. Okuyucu odaklı iyi içerikler üretmek, ziyaretçilerin ilgisini çeker. Bu sayede Google'da üst sıralarda yer almanız kolaylaşır. Unutmayın! İnsanlar sitenizi içeriğiniz için ziyaret ediyor. Bu nedenle siteniz için özenilmiş içerikler oluşturmanız gerekir. Nasıl siz doğru düzgün araştırılmamış ve akıcı olmayan bir yazıda kalmak istemiyorsanız okuyuculardan da bunu beklemek pek doğru bir durum değil. İlgi çekici başlıklar ile özenilmiş içeriklerinizi artırın. Sitenize daha fazla ziyaretçi çekmeye başladığınızı göreceksiniz.

Doğru SEO adımları

Google, yeni algoritmasında özgün ve kaliteli içeriklere daha çok önem vermektedir. Bu şartları sağlayan site sahipleri daha kolay AdSense onayı almakta ve arama motorlarında üst sıralarda yer almaktadır. Web siteniz her ne olursa olsun, özgün içerik üretmiyorsanız varlığınızı korumanız oldukça zor olacaktır. Organik trafiğinizi artırmanız için şu adımları uygulamanızı tavsiye ederiz;

 1. Düzenli olarak içerik üretin
 2. İçeriklerinizi okuyucu gözünden hazırlayın
 3. İçerikleriniz özgün ve kaliteli olsun
 4. Alanınızda öncü olacak ilk içerikleri üretin
 5. Üslubunuz akıcı ve samimi olsun
 6. İçerik uzunluğuna göre resim sayısını arttırın
 7. İçeriklerinizdeki resimlerin telif haklarına dikkat edin
 8. Sitenizin hızına dikkat edin
 9. Sitenizin mobil uyumlu olmasına ayrıca önem verin
 10. Doğru anahtar kelimeleri kullanın
 11. Sitenizdeki içerikleri birbirine link ile bağlayın
 12. Sosyal medya platformlarını etkin olarak kullanın
 13. Analiz araçlarını kullanın ve değerlendirin (Google Analytics, Search Console)

Hiç yorum yok:Blogger tarafından desteklenmektedir.