5 Adımda Tembel İnsanların Ortak Özellikleri! Tembel Misiniz?

Çoğu insan bu soruyu sormuştur: "Acaba ben tembel miyim?". Bu sorunun altında yatan şey, yapılması gereken birçok iş bulunuyorken harekete geçmemeniz dolayısıyla içinizde oluşan vicdan azabı olabilir. İnsanoğlu, doğası gereği hem olumlu hem olumsuz her şeyi içinde barındırıyor. İşte sizler için tembellerin sahip olduğu özellikler. Bakalım tembel misiniz?

tembel insanların özellikleri

1- Erteleme Hastalığınız Mı Var?

"Amaaaan bunu yarın hallederim" dediniz mi hiç? Cevabınız evet ise, işinizden önce keyfiniz geliyor demek. Fakat size küçük bir önerimiz var. Ertelediğiniz işler bir dağa dönüşmeden bir an evvel yapmaya başlasanız sizin için daha iyi olabilir. Şöyle bir dönüp kendinize bakarsanız, ötelediğiniz işler daha sonrasında daha çok yapmak zorunda kaldığınız işe dönüşecektir. Bu arada tembellik yolunda ilk puanı aldınız.

tembel insanlar ne yapar

2- Adım Adım mı Toplu Mu Yaşıyorsunuz?

Hayatımızın birçok noktasında adım adım ilerlemeyi hayatı yaşamak olarak görüyoruz. Bebekken attığımız ilk adımlar, yürümeye başlamamız, ilk okula gidişimiz, üniversiteyi bitirişimiz... Düşünsenize bunların hepsi bir anda yaşanıyor, imkansız değil mi? İşte her şeyi aynı anda yapmaya çalışmak böyle bir şey. Bunun için bir uğraş verseniz bile günün sonunda elinize kalacak şeyler onlarca iş ve sıfır motivasyonlu siz. Bizden ikinci puanı da aldınız mı?

tembel insanların 5 özelliği

3- Dikkatsizlik Mi Var?

Burada suçu size değil beyninize atıyoruz çünkü bazı insanların beyin yapısı gereği eğlenceli işlere daha yatkın oluyor. Bunu engelleyen tek şey, kişinin iradesi. "İş mi, ooof çok sıkıcı. İş yerine biraz televizyon mu izlesem?". Tercihiniz iş mi yoksa eğlence mi?

tembellik belirtileri

4- Yapılması Gereken İşiniz Mi Var?

Genel mottonuz "Bitse de gitsek be!" ise işle alakanız düşük diyebiliriz. 3. maddede de bahsettiğimiz gibi iş varken bile aklınıza daha farklı şeyler yapmak geliyorsa problem var demektir. 4. puanı da aldıysanız geçelim son maddemize.

tembellik hastalığı

5- Düzenli Misiniz?

Hepimizin hayatında yapmamız gereken belli başlı rutinler var. Yatağımızı toplamak, çamaşırları asmak, ütü yapmak ve bulaşıkları yıkamak diye listemiz uzar gider. Bu tür işler tabii ki, bizi pek mutlu etmez. Bunlar zorunlu işlerdir. İnsanoğlu olarak çalışarak ve sosyal aktivitelerde bulunarak mutluluğun tadına varırız çünkü kişinin meşgul olması kişiye zamanın nasıl geçtiğini, endişelerini ve üzüntülerini unutturur.

tembellerin ortak özellikleri

Bu yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Şimdi ise bu içeriğimizle benzer konuya sahip olan 6 Adımda Motivasyonunuzu Zirveye Çıkartın! Motivasyon Teknikleri konulu yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

1 yorum:

  1. Adsız25.12.22

    tembel olmadan hayat sürmek çok zor, robot falan olmamız gerek

    YanıtlaSilBlogger tarafından desteklenmektedir.