TikTok'ta Öne Çıkmak: Popülerlik Kazanmak İçin İzlemeniz Gereken Adımlar

Özellikle son 4-5 yıldır yükseliş trendi sürekli yükselen tek bir sosyal medya mecrası var gibi görünüyor. O da TikTok. Artık TikTok'u duymayanımız yoktur herhalde. Her gün sayısız videonun yüklendiği popüler olan bu platformu günlük milyarlarca kişi aktif olarak kullanmakta. Uygulama mağazalarında en çok indirilen uygulamalardan birisi olan TikTok'a hiç içerik üretmeyi düşündünüz mü? Şimdiye kadar yapan yaptı, zamanı geçti gibi cümleler kurmayın. Siz de TikTok'a video yükleyerek bir kitle edinebilir, hatta daha da ilerlerseniz bu işten para bile kazanabilirsiniz. Peki nasıl TikToker olunur ve TikTok'tan para kazanma nasıl oluyor?

Tiktokta nasıl takipçi kasılır?

Her Zaman Kalite Ve Özgünlük

Öncelikle TikTok'ta YouTube'a oranla çok daha fazla rakibinizin olduğunu bilmeniz gerekiyor. Özellikle belli başlı konularda herkes yerini çoktan almış gibi. Fakat burada önemli olan ayırt edici nokta özgünlükten geçiyor. Eğer özgün olursanız ve orijinal içerikler üretirseniz emin olun çok hızlı bir şekilde ilerleyebilirsiniz. Profilinize giriş yapan kişinin beyninde soru işaretleri oluşmalı ve size saygı duymalı. Elbette başlarda para kazanmadığınız için TikTok'a değer vermeyi gereksiz bulabilirsiniz. Ama 2023 TikTok'u sizden daha farklı şeyler bekliyor. TikTok'ta keşfete düşmek ve daha büyük kitlelere oynamak istiyorsanız mutlaka dediklerimizi uygulamalısınız.

Tiktokta Nasıl Fenomen Olunur?

Ne Üzerine Video Çekmelisiniz

Hangi alanda videolar çekeceğinizi, TikTok'a giriş yapmadan önce belirleyin. Video fikri ilhamlarınızı hayatınızdan alabilirsiniz. Yani gerçek hayatta ne yapmaktan hoşlanıyorsanız TikTok'ta da bu şekilde ilerlemeniz en mantıklı seçim olacaktır. Örneğin dans etmeyi çok mu seviyorsunuz, dans videoları paylaşın. Fakat TikTok'ta şu an en çok üretilen içerik türünün de dans videoları olduğunu söylemeliyiz. Yani daha özgün kategorilerden giriş yapmanız, hesabınızın rakiplerinize kıyasla daha önce yükselmesi için bir artı puandır.

Tiktok izlenme arttırma

Bol Video = Bol İzlenme

Ne kadar ekmek, o kadar köfte. TikTok sizden daima video ister. Bunun yanı sıra düzenli video yüklemeniz de önemlidir. Bunu söylememizin sebebi şu: Çoğu kişi TikTok'a büyük bir heyecanla giriyor ve ilk haftalarda her gün bol bol video yüklüyorken Ardından gelen zaman diliminde daha az video yüklemeye başlıyor. Kesinlikle bu hataya düşmeyin. Kendinize bir plan program oluşturmalısınız. TikTok'a "ben her hafta şu kadar video yükleyeceğim" mesajını vermeniz önemli bir nokta. Tabii bol video derken abartmamalısınız da. İlk başlarda videolarınız izlenmeyecek ve bir türlü keşfete düşemeyeceksiniz. Bu noktada işinize olan sevginizi düşürmemeli ve kendinizi biraz kontrol etmelisiniz.

Tiktok tavsiyeleri

TikTok'ta Gelişmek Zor

TikTok'ta gelişmenin YouTube'da gelişmekten daha zor olduğunu söylemiştik çünkü Tiktok'ta üretilen videolar çok kısa. Yani çok daha fazla rakibiniz var. Bu yarışı kazanmanın yolu kendinizi geliştirmek. Başta kendi istatistiklerinizi takip edin. Hangi videonuz ne kadar beğeni almış, kanalınıza ne kadar yorum geliyor, günlük kaç kişi profilinize tıklıyor. Tüm bu istatistiklere göre dümeninizi farklı rotalara kırmanız gerekebilir. Başlarda videolarınızın izlenmeyeceğinin de bilincinde olmalısınız ki sonra üzülmeyesiniz. Emin olun bugünkü büyük fenomenlerin birçoğu bir zamanlar videolarını izletemiyordu.

Tiktok keşfete düşme

Kendinizi Ve Rakiplerinizi Kontrol Edin

Sadece kendinizi değil, rakiplerinizi de kontrol etmeniz gerek. Diyelim ki aynı kategoride video çeken başka bir TikToker var. O kişinin yorumlarına bakarak insanların o kişide ne bulduklarını anlamalı ve kendiniz de aynı şekilde o davranışı uygulamalısınız. Tabii direkt çalmak da değil, kendinize özgü olarak davranmalısınız. Ayrıca kanalınıza gelen yorumlara değer vermelisiniz. İnsanların sizin hakkınızda yapacağı eleştirileri göz ardı etmemeli ve kendinizde hangi kusurlar var bunları anlamalısınız. Bu sayede kendinizi daha kolay geliştirebilirsiniz. Bunlar hep kanalınızı geliştirecek türden işler.

Tiktok videosu nasıl çekilmeli?

Bu yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Şimdi ise bu içeriğimizle benzer konuya sahip olan 2023 Yılında YouTube'a nasıl başlanmalı? konulu yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.


Hiç yorum yok:Blogger tarafından desteklenmektedir.